zavřít

MENU

O nás

ZPĚT NA Značka

Současnost

Vitana je moderní potravinářskou značkou, která patří do portfólia společnosti Orkla Foods Česko a Slovensko. Sortiment vitanských produktů se v současné době vyrábí ve třech závodech - v Byšicích, Varnsdorfu a Roudnici nad Labem.

V dubnu 2013 se stala součástí norského nadnárodního koncernu Orkla ASA – lídra na skandinávském trhu značkových potravin.

V říjnu 2018 začala integrace společností Vitana a Hamé.

Dne 1.února 2020 byla dokončena integrace společností Vitana a Hamé a vznikl nový právní subjekt Orkla Foods Česko a Slovensko.

Krátké představení společnosti Orkla:

Společnost Orkla ASA, kótována na burze v norském Oslu, je lídrem mezi firmami dodávajícími značkové spotřební zboží v oblasti potravin a drogistického zboží v severských a pobaltských státech.

Významnou pozici na trhu v některých produktových kategoriích má také ve střední Evropě a Indii. Společnost Orkla disponuje rovněž vedoucí pozicí na evropském trhu s pekárenskými výrobky. Dále se angažuje v realitním byznysu a v oblasti hliníkových výrobků. 

Ke konci roku 2019 měla Orkla cca 18 350 zaměstnanců a její roční obrat činil 43,6 miliard NOK.

   

Portfolio výrobků Vitana

Vitana se specializuje především na dehydratované a předpřipravené potraviny a ochucovadla. Většina lidí má tuto oblíbenou značku spojenou především s polévkami. Současné portfolio je však mnohem širší a zahrnuje hlavně výrobky, které pomáhají nejen s vařením, ale i s pečením.

Kromě tradičních dehydratovaných polévek nabízí také instantní polévky, hotová jídla, instantní hotová jídla, bujóny, tekutá ochucovadla, omáčky, minutky, koření a kořenicí směsi. Další kategorii tvoří přílohy, kam patří rýže, luštěniny, těstoviny, knedlíky a bramborové výrobky. Vitana je rovněž silnou značkou ve sladké kategorii, kterou tvoří moučníky a přípravky na pečení.

V současné době  jsou produkty značky Vitana vyráběny ve třech lokalitách v České republice – v Byšicích, Varnsdorfu a Roudnici nad Labem. Zatímco v provozovně ve Varnsdorfu (koření a kořenicí směsi) a v Roudnici nad Labem (rýže a luštěniny) se jedná o relativně jednoduché výrobní technologie spočívající v mletí, míchání a balení, v byšické provozovně (polévky, bujóny, hotová jídla, tekutá ochucovadla ) se nachází unikátní technologické řešení nejen v rámci České republiky.

Rozdíly v technologické náročnosti výrob v jednotlivých provozovnách ovšem neznamenají rozdíly v požadavcích na kvalitu produkce. Každá provozovna splňuje standardy pro potravinářskou výrobu na úrovni požadavků mateřského koncernu, proto je např. v Roudnici nad Labem balena rýže pro norský a švédský trh, ve Varnsdorfu se vyrábí koření a kořenicí směsi rovněž pro Skandinávii a byšická provozovna vyrábí pro zahraniční zákazníky z oblasti retailu či cateringu.

  • PRODUKTY

  • RECEPTY

  • AKTUALITY

  • KONTAKTY

Naše webové stránky vloží soubory cookie do vašeho prohlížeče nebo zařízení, pokud máte tuto funkci v nastavení prohlížeče aktivovanou.
Tyto soubory cookie používáme ke zlepšení funkčnosti těchto webových stránek, analýzám a pro zájmově orientovanou reklamu.

PŘEČTĚTE SI VÍCE ZAVŘÍT