zavřít

MENU

O vaření

ZPĚT NA O vaření

Pořádáme dětskou párty

Děti milují zábavu. A taková party uspořádaná JENOM PRO NĚ?! O té budou mluvit ještě dlouho!

Jako rodiče máme dvě možnosti. Buď využít agenturu a nechat ji vše zrealizovat mimo domov, nebo party uspořádat doma, zapojit svoji fantazii a zároveň mít pod kontrolou nejen děti, ale i to, co naše zlatíčka budou jíst.
Na co všechno tedy při plánování myslet?

POZVÁNKA

Pozvánkami bychom měli začít. Ideálně, když je dítě samo vyrobí nebo se alespoň na výrobě bude podílet. Pozvánka by měla obsahovat základní údaje: jméno hostitele, důvod konání party (narozeniny, konec prázdnin apod.), datum, čas a místo konání, popř. tematicky laděný program party s požadavkem na kostýmy (např. „Z pohádky do pohádky“, „Piráti z Karibiku“, „Party pro víly“ apod.) a kdy party končí. Vždy je lepší zažádat o potvrzení účasti, abychom připravili vhodný prostor a dostatek jídla.

PROGRAM

Program je velmi důležitý, aby zábava nevázla. Mohou ho tvořit hry. Velmi oblíbené je malování na obličej, dále dětská diskotéka, modelování balónků, soutěže přizpůsobené tématu, případně kostýmům (např. u pirátské party hledání pokladu na zahradě) nebo zábava uzpůsobená ročnímu období (tvorba obrázků z listí, zvířátek z kaštanů, malování dýní, soutěže venku, závody v sáňkování apod.). Nezapomeňme na diplomy nebo medaile a samozřejmě drobné odměny pro každého, aby děti, v případě že nevyhrají, nebyly zklamány. Pokud party nebude v létě, kdy je dlouho světlo, jejím vrcholem může být v podvečer malý ohňostroj.

VÝZDOBA

Na tu nikdy nesmíme zapomenout. Balónky, lampióny, konfety, jmenovky na stolech a prostírání, které si děti mohou vymalovat, papírové čepice a frkačky. To je jen malá část toho, čím můžeme místo konání akce nazdobit. Samozřejmě i výzdoba může být tematická.

JÍDLO A OBČERSTVENÍ

Hřeb celé party. Jídla nemusí být spousta, ale mělo by být lehké, dobré, zábavné a zdravé. Například ozdobné jednohubky z celozrnného pečiva vykrajované formičkami na cukroví se zdravějšími pomazánkami z tvarohu a zeleniny, zeleninové talíře zdobené do tvarů obličejů, ovocné špízy, domácí zmrzlina, nápoje z čerstvého ovoce ředěné nesycenou vodou a zdobené papírovými deštníčky, figurkami a čerstvým ovocem, případně dětské šampaňské. Také narozeninový dort nemusí být máslový a příliš hutný. Děti zbožňují např. muffiny, které si v zimních měsících mohou v rámci zábavy upéci s námi a každý nazdobit ten svůj vlastní, který si po party odnese s výslužkou domů. I když si můžeme říci, že taková oslava je jen jednou za čas, lze připravit i občerstvení s menším množstvím cukru, nesmažené a nepříliš slané.

Tady je pár receptů pro inspiraci:

 • RECEPT: SENDVIČ S TVAROHOVOU POMAZÁNKOU
 • RECEPT: PIZZA ŠUNKOVÁ SE SÝREM
 • RECEPT: OVOCNÁ ZMRZLINA (4 porce)

Také u jídla se opět krásně pracuje s tématy. Piráti si pochutnají na kuřecím mase na grilu, které budou jíst rukama nebo na těstovinových mušličkách s mořskou řasou (neboli špenátem), malému fotbalistovi upečeme (nebo objednáme) dort ve tvaru fotbalového míče, vílám připravíme růžové sněhové pusinky a salát z lesního ovoce.

Že nejste žádný „projektový manažer“ a na to všechno se necítíte?

Pak posledních několik rad:

 • 1. Spoustu dobrých nápadů, návodů a receptů najdeme na internetu.
 • 2. Vždy můžeme pozvat alespoň jednoho profesionála (např. kouzelníka), který program oživí.
 • 3. Party nedělejme příliš dlouhou. Ideálně 2, maximálně 3 hod. V nejlepším se má přestat.
 • 4. Mějme na paměti, že s dětmi se vše naplánovat nedá ☺. Hlavně, když vše zvládneme s úsměvem a celou akci si užijeme s nimi. Tak hurá na to!
 • PRODUKTY

 • RECEPTY

 • AKTUALITY

 • KONTAKTY

Naše webové stránky vloží soubory cookie do vašeho prohlížeče nebo zařízení, pokud máte tuto funkci v nastavení prohlížeče aktivovanou.
Tyto soubory cookie používáme ke zlepšení funkčnosti těchto webových stránek, analýzám a pro zájmově orientovanou reklamu.

PŘEČTĚTE SI VÍCE ZAVŘÍT