zavřít

MENU

O vaření

ZPĚT NA O vaření

Jak zabavit děti v kuchyni

Máte doma malé pomocníky? Jak známo děti rády se vším pomáhají, a to platí i v kuchyni. Jen co se naučí chodit už vaří sobě nebo panenkám čaj a nějakou tu „buchtu“.

Kolem skutečné kuchyně se rády plazí už i jako batolata a s vařečkou či stěrkou v ručičce jakoby vám chtěly pomáhat. A tato kuchařská náruživost v nich s věkem jen roste. Otázkou je, jak je zapojit do vaření, aby měly pocit, že skutečně pomáhají, ale zároveň nehrozilo, že se zraní či popálí?

Ty úplně malé děti nám mohou dělat degustátory. Říkat, co jim chutná a co ne. Podle toho můžeme upravit jídelníček, či konkrétní chuť jídla.
Děti o něco starší nám mohou pomoct při podávání různých surovin. Rády se zapojí také do válení těsta, míchání vařečkou či trhání salátu. Dobře také funguje dát jim krájet jejich dětským nožíkem nějaké měkké suroviny, například okurku nebo sýr. A taková příprava kuliček, ovocných knedlíků či knedlíčků do polévky, ta strhne snad úplně každého malého kuchaře.

Ale pozor! Ať už zapojíme malého kuchtíka jakkoli, musíme být stále ve střehu a snažit se předvídat neočekávané situace. Jak známo, dětský mozek je obzvlášť tvořivý na nejrůznější vylomeniny. V každém případě má ale asistování dětí v kuchyni jednu obrovskou výhodu, uvařené jídlo, na kterém spolupracovaly, jim pak o to víc chutná!
Zkuste si s nimi připravit třeba naše Muffins s ovocnou náplní nebo vanilkovým či čoko pudinkem. Děti je milují, užijete si zábavu a ještě "mufínky" můžete zdobit dle fantazie!

A čím děti zabavit, když zrovna nechtějí pomáhat?

Pak je na chvíli zabavte třeba pexesem nebo některou z těchto her:o)

  • PRODUKTY

  • RECEPTY

  • AKTUALITY

  • KONTAKTY

Naše webové stránky vloží soubory cookie do vašeho prohlížeče nebo zařízení, pokud máte tuto funkci v nastavení prohlížeče aktivovanou.
Tyto soubory cookie používáme ke zlepšení funkčnosti těchto webových stránek, analýzám a pro zájmově orientovanou reklamu.

PŘEČTĚTE SI VÍCE ZAVŘÍT