Stále větší oblibu městského grilování podpořila Vitana poprvé v roce 2017, kdy v rámci pilotního projektu vybudovala grilovací místo na pražské Chodovské tvrzi. „Po pozitivních reakcích ze strany veřejnosti jsme se rozhodli projekt rozšířit a v loňském roce jsme nechali vybudovat pevně umístěný gril, stůl s lavicemi a servírovací stolek také v dalších pražských lokalitách – na Košíku a ve Stodůlkách. Ze Stodůlek jsme griloviště kvůli jeho častému poškozování museli nakonec přesunout do Hostivaře.

Pro letošní rok jsme se rozhodli oslovit zájemce z celé republiky prostřednictvím hlasování na našem webu grilujemevemeste.cz. Zájem byl obrovský, návrhy na vybudování grilovacího místo přišly z 421 obcí či městských částí,“ říká Alice Feixová z marketingového oddělení.

Nejvíce hlasů nakonec rozhodlo o „grilovacím“ zpestření volného času v Kyjově, Mimoni, Polepech u Kolína, Šluknově a Tachově.

„Vitana jako nejoblíbenější značka koření chce lidem přinášet radost ze společného grilování také ve městech. Na našich webových stránkách grilujemevemeste.cz si lidé mohou najít veřejná grilovací místa v okolí svého bydliště. Věříme, že se nám v příštím roce podaří tento projekt přinést do dalších míst v České republice,“ říká Alice Feixová.