zavřít

MENU

Recepty

ZPĚT NA Recepty

Vítězný bramborový salát Labenka týmu

2,9 Hodnotilo: 2338 lidí
  • Vitana majoneza
  • Vítězný bramborový salát Labenka týmu 1
  • Vítězný bramborový salát Labenka týmu 2
  • Vítězný bramborový salát Labenka týmu 3
Chod
Saláty
Příležitost
Vánoce
Náročnost
Střední
Doba přípravy
120 min.
Počet osob
10 osoby
Autor
Labenka tým

Tento recept zvítězil na Mistrovství ČR v přípravě bramborového salátu Vitana Majonéza Cup 2017. V kategorii juniorů vyhrál tým Labenka.

“Vsadili jsme na tradiční recepturu vylepšenou opečenou slaninou. Brambory jsme vařili ve vývaru z cibule, zeleniny a divokého koření. Teprve poté jsme brambory oloupali ze slupky a dali do okurkového láku,” prozradil kapitán týmu Tomáš Rybín.

“Trik je v tom, že po uvaření brambory šokujete chladným okurkovým lákem a do salátu přidáte trochu nastrouhaných brambor zakapaných citronem, to salátu přidá příjemnou kyselost,” dodal kapitán Rybín reprezentující Střední odborné učiliště společného stravování Poděbrady.

CO BUDEME POTŘEBOVAT

brambor typu A
1500 g
mrkev
200 g
celer
100 g
petržel
100 g
Vitana Poctivá majonéza
200 g
anglická slanina
50 g
vejce
4
zakysaná smetana 18%
100 ml
kyselé okurky
200 g
jarní cibulky
50 g
dijonská hořčice
50 g
medová hořčice
100 g
jablka (Golden)
2 ks
sůl, pepř, cukr (dle chuti)
šťáva z citronu (dle chuti)
okurkový nálev (dle chuti)

PŘÍPRAVA RECEPTU

Brambory uvaříme ve vývaru spolu s divokým kořením. Horké oloupeme a vhodíme do láku od okurek smíchaného s vývarem. Mrkev, celer a petržel opět uvaříme ve vývaru, po uvaření necháme ve vývaru vychladnout. Slanina osmažíme na pánvi a do salátu ji přidáme i s olejem, na kterém byla restovaná. Vejce uvaříme natvrdo, oloupeme a nakrájíme na kostičky. Kyselé okurky a jarní cibulku nakrájíme nadrobno. Přidáme zakysanou smetanu, dijonskou hořčici a medovou hořčici. Jablka nastrouháme nahrubo a zakápneme citrónem.
Dochuceno solí, pepřem a lákem z okurek. Brambory spolu s vejci jsme přidávaly až poslední kvůli zachování tvaru kostiček.

  • PRODUKTY

  • RECEPTY

  • AKTUALITY

  • KONTAKTY

POŠLETE RECEPT E-MAILEM?
ODESLAT
X ZAVŘÍT

Vítězný bramborový salát Labenka týmu

X ZAVŘÍT

Naše webové stránky vloží soubory cookie do vašeho prohlížeče nebo zařízení, pokud máte tuto funkci v nastavení prohlížeče aktivovanou.
Tyto soubory cookie používáme ke zlepšení funkčnosti těchto webových stránek, analýzám a pro zájmově orientovanou reklamu.

PŘEČTĚTE SI VÍCE ZAVŘÍT