zavřít

MENU

Recepty

ZPĚT NA Recepty

Obrácené plněné koláče

3,0 Hodnotilo: 1761 lidí
Chod
Dezerty
Příležitost
Pro každý den
Náročnost
Střední
Doba přípravy
120 min.
Počet osob
25 osoby
Autor
Vitana

CO BUDEME POTŘEBOVAT

Těsto ↓
polohrubá
600 g
Droždí sušené
1 ks
Sůl
špetka
Cukr krupice
100 g
Olej
100 g
Žloutky
2 ks
Vejce
1 ks
Mléko
250 g
Prášek do pečiva Vitana
1 ks
Žloutek na pomašlování
2 ks
Povidlová náplň ↓
Povidla
200 g
Rum
10 g
Tvarohová náplň ↓
Tvaroh
250 g
Citrónový cukr Vitana
1 ks
Vejce
1 ks
Cukr moučka
10 g
Mléko
10 g

PŘÍPRAVA RECEPTU

Těsto »
Technologický postup: do mísy nalijte vlažné mléko, přisypejte ½ cukru a 1/3 mouky se sušeným droždím. Nechte vykynout kvásek pod čistou utěrkou. Vykynutý a naběhlý kvásek smíchejte se zbytkem mouky, ve které je zamíchaný kypřící prášek, olej, žloutky, vejce, sůl. Podle hustoty těsta přilévejte mléko. Těsto vařečkou vymíchávejte, tak dlouho až bude těsto hladké a pevné. Nesmí být ale tuhé, aby těsto správně zvedalo svůj objem. Hladké těsto přikryjte utěrkou a nechte kynout asi 20 minut na teplém místě. Vařečkou znovu těsto promíchejte, aby z těsta vyprchal oxid uhličitý a nechte těsto podruhé kynout. Nakynuté těsto, rozdělte na 25 stejných dílků a v dlaních vytvořte kuličku. Kuličky z kynutého těsta rovnejte na pomoučený vál. Přikryjte je čistou utěrkou a nechte kuličky kynout asi 10 – 15 minut. Nakynuté kuličky, otočte a každou prsty rozplácněte. Do středu placičky nastříkejte pusinku z povidel a zabalte. Hladkou částí naplněné koláče skládejte na plechy. Mezi koláčky nechte 10 cm mezeru. Plech z koláči přikryjte utěrkou a nechte 10 minut nakynout. Nepatrně každý koláč zploštěte, střed lehce prsty prohlubte 0,5 cm. Koláče pomažte žloutky, na střed koláče nastříkejte pusinku z tvarohu. Můžete dozdobit rozinkou. Rozehřejte troubu na 180 °C. nakynuté koláče vložte do trouby a pečte 15 – 20 minut do zlatavé barvy. Po upečení nechte koláče vychladnout a před podáváním pocukrujte.

Povidlová náplň »
Technologický postup: povidla smíchejte s rumem. Naplňte do sáčku a plňte koláče.

Tvarohová náplň »
Technologický postup: v míse vařečkou smíchejte tvaroh s cukrem. Přidejte vejce a podle konzistence mléko. Tvarohovou náplní naplňte cukrářský sáček a stříkejte pusinky na nakynuté koláče.

  • PRODUKTY

  • RECEPTY

  • AKTUALITY

  • KONTAKTY

POŠLETE RECEPT E-MAILEM?
ODESLAT
X ZAVŘÍT

Obrácené plněné koláče

X ZAVŘÍT

Naše webové stránky vloží soubory cookie do vašeho prohlížeče nebo zařízení, pokud máte tuto funkci v nastavení prohlížeče aktivovanou.
Tyto soubory cookie používáme ke zlepšení funkčnosti těchto webových stránek, analýzám a pro zájmově orientovanou reklamu.

PŘEČTĚTE SI VÍCE ZAVŘÍT